POVEĆANI VODOSTAJ RIJEKA NA KARLOVAČKOM PODRUČJU NE UGROŽAVA PODRUČJE D.VELEMERIĆA, A U SLUČAJU KIŠE I JAKOG VJETRA ČVRSTI OBJEKT ŠKOLE PRUŽIT ĆE NAM ADEKVATNU ZAŠTITU I PROSTOR ZA PROVEDBU PREDVIĐENIH PROGRAMSKIH AKTIVNOSTI. DAKLE, U SLUČAJU KIŠE, SNIJEGA ILI JAKOG VJETRA IZLET SE NE ODGAĐA !!!
Okolnosti čine priliku, kaže stara uzrečica, pa su tako okolnosti već dva puta utjecale na promjenu mjesta izleta u studenom. Rekli smo: -izlet će biti dvodnevni. Tako će i biti, samo umjesto Daruvara i Samoborskog gorja, okolnosti su učinile prilikom naš odlazak na dvodnevni izlet 16. i 17. studenog u skautski centar u Donjem Velemeriću (između Karlovca i Duge Rese). Amen!
Prijave za izlet bile su do 30.10.2013.
Skautski centar u D. Velemeriću predstavlja objekt stare škole preuređene za provedbu višednevnih skautskih aktivnosti i za noćenje. Novouređena je kuhinja i sanitarni čvor koji omogućava čak i tuširanje!
Kao i za svaki izlet s noćenjem potrebno je ponijeti:
– 3-4 sendviča i 2 soka
* Kuhani obroci će biti ručak i večera prvog dana i topli doručak drugoga dana.
* Povratak je planiran u nedjelju do 15 sati (na ručak kući!)
DOKUMENTI:
- Zdravstvena iskaznica
- Osobna iskaznica (tko ima)
OPREMA ZA SMJEŠTAJ:
- Ruksak u koji stane osobna oprema + hrana/sok
- Vreća za spavanje ili dvije deke i plahta
PRIBOR ZA OSOBNU HIGIJENU:
- Ručnik
- Sapun
- Pribor za pranje zuba (četkica i pasta)
- Papirnate maramice
- WC-papir u roli ili listićima
OBUĆA:
- Cipele (tenisice) – čvrste i nepromoćive – za dugotrajno hodanje i kišu
- Šlape za boravak u objektu: dvorani/školi
ODJEĆA: – preporučamo slojevito odijevanje, kako bi broj slojeva mogli prilagoditi aktivnosti i varijaciji temperature tijekom dana
- Odredska majica i/ili izviđačka uniforma
- Radna majica – za terenske igre
- Kabanica
- Duge hlače
- Majica dugih rukava
- Vesta, jakna ili prsluk
OSTALO:
- Quipos (bilježnica za sastanke)
- Čutura (bočica za vodu)
- Vreće za smeće (male)
Upoznajte skautski centar u D. Velemeriću kroz fotografije koje smo snimili ovog ljeta, prilikom posjeta logoru Izviđačkog kluba Javor iz Osijeka: